WEB TASARIM-YAZILIM & BARKOD HİZMETLERİ

Hızlı ve Eksiksiz Destek

İşletmenizi, firmanızı yönetebilmek amacı ile muhasebe veya ön muhasebe odaklı bir ticari yazılım kullanıyorsanız, yazılımın kullanımı veya raporlama esnekliği ile ilgili mutlaka destek ihtiyacı hissedersiniz. Klasik ticari yazılımlardaki destek, telefonda ve tüm kullanıcılara aynı cevaplar vermek üzerinedir. Bir diğer ihtimalle ise destek için firmanıza gelinir. Verilen aynı cevaplar sizi tatmin etmeyecek ve sizin verileriniz ile uyumlu olmayacaktır. Firmanıza gelenler ise yaptığı destek için ek bir ücret talep edecektir.

DİA, kullanıcılarına online olarak hızlı ve çözüme dayalı destek vermektedir. Telefonda verilen destek ezbere olmamakla beraber, sizin veri yapınıza uygun olarak verilebilmektedir.

Dia Destek Sistemi Nasıl İşler?

 • Destek almak için DİA içinden “Destek Al” işlemi gerçekleştirirsiniz.
 • DİA’ya otomatik olarak diadestek adlı ayrı bir kullanıcı eklenir. Bu kullanıcı aynen sizin kullanıcınız gibidir.
 • Diadestek kullanıcısının yetkilerini “Kullanıcılar” ekranında ayarlayabilir ve destek için sisteminize bağlanacak olan destek elemanının neleri yapabileceğine karar verebilirsiniz.
 • “Destek Al” işlemi sırasında sistem tarafından otomatik olarak bir şifre belirlenir ve bu şifreyi destek elemanımıza telefon ile bildirirsiniz.
 • Destek elemanı diadestek kullanıcısı ve belirlediğiniz şifreyi kullanarak belirttiğiniz yetkiler dahilinde sisteminize bağlanır.
 • Verdiğiniz yetkilere dayanarak sizin verileriniz üzerinden telefon ile destek sağlanır.
 • Destek sonrası “Desteği Kapat” işlemi ile diadestek kullanıcısını sistemden kaldırırsınız.

DiaDestek sayesinde sorunuza net ve kesin bir yanıt almış, telefondan ezbere alınacak cevapların hata olasılığından arınmış veya destek elemanının ofisinize gelmesini beklemekten kurtulmuş olursunuz.


Tam Entegrasyon

DİA modüler bir yapıya sahip ticaret yazılımı olmasına rağmen bünyesinde barındırdığı modüller ile tam entegre olmuş şekilde, tek bir modül varmış gibi işlemleri gerçekleştirmektedir.

Talep, Teklif, Sipariş, İrsaliye, Fatura, Muhasebe iş akışı entegre bir şekilde çalışmaktadır. Şirket birimlerinden gelen satınalma talepleri için satınalma birimi tedarikçilerinize teklif geçerler. Bu tekliflerin değerlendirilmesi sonucu analizlerde en uygun çıkan teklif sipariş olarak geçilir. Mallar kısmi yada tümden sevk edilir ve daha sonradan faturalandırılır. Faturaların muhasebeye aktarılması ile de süreç muhasebe modülüne entegre edilir. Bu süreç içindeki tüm işlemler tamamen bağımsız olarak çalışmakta fakat işlem kontrolleri diğer modüller içerisinden de hataya neden olmamak için yapılmaktadır.

DİA sürekli geliştirilme çalışmaları devam eden bir ticaret yazılımı olduğu için sonradan eklenen modüller entegrasyon konusunda asla taviz vermemektedir. Web modülü tamamen Cari, Sipariş, Stok gibi modüllerle entegre bir şekilde çalışır. Web üzerinden müşterileriniz onlara web modülü üzerinden sağladığınız şifreler ile web sayfanızdan giriş yaparlar. Kendi cari ekstrelerini rapor olarak alabilirler, ayrıca siparişlerini de online olarak geçebilirler. Web üzerinden bir sipariş girişi yapıldığında merkezde çalışan kullanıcıların ekranına da bu işlem anında düşecektir.

Modüllerin tam entegre bir şekilde çalışması zamandan tasarruf ve sonucunda maliyetlerde azalma sağlayacaktır.


Kolay Kullanım

DİA ile son kullanıcıya sunulan altyapı ile kullanıcılar şirketini yönetmek için hiç zorluk çekmeyecek. DİA modülleri, alanında uzman mühendisler tarafından kullanıcıların istekleri doğrultusunda geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam edilmektedir. Ekran tasarımları, aralarındaki bağlantılar, kullanım yöntemleri ve rapor tasarımları gibi programın tüm içeriği son kullanıcıların yani sizlerin istekleri göz önünde bulundurularak ortaya çıkartılmıştır.

DİA altyapısı sayesinde sanki bilgisayarınıza kurulu bir program kullanıyormuş gibi özgür çalışabilirsiniz. Web siteleri gibi Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer gibi tarayıcılar üzerinde çalışan programlar tamamen klavye ile hızlı bir şekilde kullanılamazlar. DİA ile ister klavye ister mouse ile kullanım esnekliğine sahip olursunuz.

DİA altyapısının verdiği bir diğer esneklik ise platform bağımsız olmanızdır. Bilgisayarlarınızda kurulu İşletim Sisteminin bir önemi bulunmamaktadır. Windows, Linux ve MAC OS X İşletim Sistemlerinden istediğinizi kullanabilirsiniz. Bu esneklik sayesinde hem maliyet avantajı sağlar hem de kullanıcılarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.


Daima Güncel

DİA sistemini daima en güncel sürümü ile kullanırsınız.

Farklı sistemlerde karşılaşılan sürüm veya versiyon güncelleme gibi iş yükü ve maliyet getiren işler ile asla uğraşmazsınız. DİA mühendisleri sistemi geliştirmek ve yenilemek için sürekli çalışmalarını sürdürmektedir. Yapılan yenilikler ise anında son kullanıcılara iletilmektedir. Bunun için herhangi bir çaba veya talepte bulunmanıza gerek duyulmaktadır. Örneğin sisteme yeni bir modül eklendiği zaman, yeni bir rapor aldığınızda veya küçük bir geliştirme olduğunda sistem güncellemesine gerek duyulmadan anında kullanıma başlarsınız.

DİA sistemine giriş yapın ve teknolojiyi en güncel haliyle takip edin!


Önce Güvenlik

DİA, verilerinizin daima güvenli bir ortamda saklandığının garantisini vermektedir. Öyle ki verileriniz;

 • 365 gün 24 saat boyunca özel güvenliklerin olduğu binalarda,
 • Parmak izi olmadan girilmeyen, sıcak, nem ve toz kontrolü olan özel odalarda,
 • Daima hızlı, güçlü, sağlam ve kontrol altında tutulan sunucularda saklanmaktadır.
MasterCard PCI Statement of Compliance

MasterCard PCI Statement of Compliance

Şirketinize girebilecek olan hırsız veya hırsızların öncelikli hedefi para kasası olacaktır. Sonra ise bilgisayarlarınız büyük risk altına girer. Girebilecek bir hırsız tüm şirket verilerinizi çalabilir. Bu da verilerin hem kaybolması hem de niyetinin ne olduğunu bilemeyeceğiniz insanların eline geçmesi demektir.

Ayrıca herhangi bir doğal afet sonucunda da şirket verileriniz ve donanımlarınız zarar görebilir, hatta tamamen ortadan kaybolabilir. DİA sayesinde Felaket Kurtarma Hizmetleri konusunda da yardım almış olursunuz.

Müşterilerine daima güvenli hizmet vermeyi amaç edinen DİA, MasterCard tarafından belirlenen; “Kredi Kartı Endüstrisi Güvenlik Standartları” sertifikası sahibidir ve bu düzenli olarak belgelenmektedir.

Detaylı Güvenlik İncelemesi

Uygulama sunucu hizmetini Türkiye’de ilk kez gerçek anlamda son kullanıcıya ulaştıran sistem DİA’dır. Bunun bilincinde olan DİA, endüstri standartlarında önlemler almakta ve güvenlik konusuna ciddi mesai ayırmaktadır.

Fiziksel Güvenlik

Son kullanıcıya hitap eden DİA sunucuları, Türkiye’nin en güvenilir veri merkezlerinde (data center) saklanmaktadır. Sunucuların bulunduğu fiziksel ortam 7 gün 24 saat özel güvenlikler tarafından korunmakta, parmak izi ile odalara yalnızca yetkili olan personeller girebilmektedir. Sunucuların bulunduğu tüm binada yedek jeneratör ve havalandırma sistemi bulunmaktadır. Sunucuların sorunsuz şekilde hizmet verebilmesi için gereken en ideal ortam her zaman korunmaktadır.

Sınır Güvenliği

Ağ sınır güvenliği birden fazla güvenlik duvarı ile koruma altındadır. Olası saldırılar için tespit sistemleri sürekli gözlem altında tutulmaktadır. Devre dışı bırakma saldırıları için daima karşı önlemler alınmaktadır. Güvenlik kayıtları düzenli olarak incelenmekte ve gerçekleşebilecek saldırılar için gereken karşı önlemler bütünüyle alınmaktadır. Bunların yanı sıra gerekli güvenlik önlemleri DİA’dan bağımsız güvenlik testi yapan şirketler tarafından düzenli olarak test edilmektedir. DİA sunucuları MasterCard tarafından belirlenen Kredi Kartı Endüstrisi Güvenlik Standartları’na uygun olduğunu gösteren sertifika sahibidir. Bu sertifika düzenli olarak belgelenmektedir.

Veri Şifreleme

DİA sunucularına gelen tüm trafik SSL protokolü ile şifrelenmektedir. Şifreleme de en güçlü olan 256 bit anahtarlar kullanılmaktadır. Bankalar tarafından öngörülen güvenlik seviyesi ise sizlerle paylaşılmaktadır. Bu sebeple sistemdeki bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından ağ üzerinde görüntülenmesi imkansızdır.

Kullanıcı Kimlik Doğrulama

DİA sistemine giriş yapmanız için mutlaka kullanıcı adı ve şifresi olmalıdır. Kullanıcıların çok kısa ve hemen akla gelebilecek şifreler belirlemesi sistemimiz tarafından engellenmektedir. İsteğe bağlı olarak sisteme yapılan bağlantıların fiziksel yere göre sınırlandırılması mümkün olmaktadır.

Uygulama Güvenliği

DİA sisteminde farklı iki sunucunun verileri tamamen farklı veritabanlarında saklanmaktadır. İki farklı sunucunun veri paylaşması olanaksızdır. Sisteme gelen talepler, her defasında yetkililer tarafından kontrol edilmektedir.

İşletim Sistemi Güvenliği

DİA sunucuları virüslerden etkilenmeyen UNIX tabanlı sistemler üzerinde çalışmaktadır. Sunucu yönetimine kesinlikle tek seviyeli erişim yapılamamakta, kimlik doğruluma iki seviyeli olarak yapılmaktadır. Sunucular üzerinde DİA işlevi haricinde kesinlikle servis çalışmamakta ve olası güvenlik güncellemeleri günlük olarak takip edilmektedir.

Veritabanı Güvenliği

Veritabanı sunucularına dış ortamdan ulaşmak mümkün değildir. Veritabanı erişimleri ancak uygulama sunucularının kendisi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Sunucu Yönetim Güvenliği

DİA kullanıcılarının sisteme girdiği verinin tüm sahipliği ilgili kullanıcıya aittir. DİA sunucularında bu verilere doğrudan ulaşma imkanı yedekleme, geri kurtarma ve kullanıcı isteği üzerine destek verme haricinde bulunmamaktadır.

Yedekleme ve Erişilebilirlik

DİA sunucuları üzerindeki veriler günlük olarak otomatik yedeklenmektedir. Yedekler tamamen şifrelik kanallarla ayrı yedekleme sunucularına aktarılmaktadır. Örnek yedekten kurtarma senaryoları periyodik olarak tatbik edilmekte olup, sürekli hazır bulunan yedek sunucular olası bir arıza durumunda işlemlerin aksamadan en kısa sürede devam edebilmesi için ayarlanmaktadır.

Düşük Maliyet

Bir işletmenin yeni bir yönetim yazılımına geçiş yapmak istediği zaman belirli bir ücreti gözden çıkartması gerekmektedir. Klasik ticari yazılımların aksine DİA daha düşük bir satın alma maliyeti ve daha düşük bir toplam sahip olma maliyeti ile tüketicilerine sunulmaktadır.

Bir işletme klasik bir ticari yazılım kullanmak istediğinde:

 • Ticari Yazılım Lisansı
 • Sunucu (Server): Ticari yazılımın çalışacağı güçlü bir bilgisayar
 • Yedekleme Ünitesi: Harici bir disk veya ayrı bir sunucu
 • Güç Kaynağı: Elektrik Kesintilerinden etkilenmemek için
 • Çok Şubeli İşletmeler için yüksek Upload ve Download kapasitesine sahip bir Internet Hattı
 • Sunucuların ve yazılımın versiyon ve güvenlik güncelleştirmeleri: Teknik bir eleman veya dışarıdan destek
 • Sunucunun kullandığı elektrik miktarı; güçlü sunucular çok daha fazla elektrik harcamaktadır.
 • Sunucunun bulunduğu ortamın iklimlendirilmesi

Gibi daha bir çok maddeyi yerine getirmesi gerekmektedir. DİA ticaret yazılımını kullanmak isteyenler ise;

 • DİA Ticaret Yazılım Lisansı
 • İnternet Bağlantısı: Standart ADLS, Kablo Internet veya 3G modem bağlantısı

DİA ticaret yazılımının barındığı sunucular teknolojideki yenilikleri güncel olarak takip etmektedir. İşletmenizin iş gücü ne kadar büyürse büyüsün hızında herhangi bir düşme olmayacaktır. Donanım ve güncelleme için ek bir ücret ödemeyi unutun.

Klasik Otel Yazılımları İçin Gereken Sistem Kurulumunun Yaklaşık Maliyet Tablosu

350 odaya sahip 20 kullanıcılı bir sistem için gereken donanım ürünleri

Ürün Tanımı – Yaklaşık Miktar – Yaklaşık Maliyet (Kdv Hariç)

 1. Server PC – 1 Adet – 3.000 USD
 2. Server Isletim Sistemi Lisansi – 1 Adet 5 Kullanicili – 700 USD
 3. Server Terminal Erisim Lisansi – 3 Adet 5 Kullanicili (Toplam 15 Kullanicili) – 450 USD
 4. SQL Veritabani Lisansi – 1 Adet 1 Kullanicili – 8.500 USD
 5. SQL Veri Tabani Terminal Erisim Lisansi – 20 Kullanicili (Toplam) – 4.800 USD
 6. Server Kabini Kurulumu – 1 Adet – 1.100 USD
 7. Server Için 3KVA Güç Kaynagi – 1 Adet – 800 USD
 8. Terminal Bilgisayar Sistemi – 20 Adet – 8.000 USD
 9. Terminal Isletim Sistemi Lisansi – 20 Adet – 2.800 USD
 10. Terminaller Için 15KVA Güç Kaynagi – 1 Adet – 3.500 USD
 11. Gerekli Yazicilar – 8 Adet (Yaklasik) – 2.000 USD
TOPLAM : 35.650 USD

350 odaya sahip 20 kullanıcılı bir sistem için gereken otel yazılımı maliyeti

Ürün Tanımı – Oda Sayısı – Yaklaşık Birim Fiyat – Yaklaşık Tutar (Kdv Hariç)

 1. Otel Yönetim Sistemi – 350 Oda – 20 USD – 7.000 USD
 2. Muhasebe Yönetim Sistemi – 350 Oda – 10 USD – 3.500 USD
 3. Personel Yönetim Sistemi – 350 Oda – 10 USD – 3.500 USD
TOPLAM : 14.000 USD

TOPLAM GENEL MALİYET : ~49.650 USD (Kdv Hariç)


DİA Otel Yazılımları İçin Gereken Sistem Kurulumunun Yaklaşık Maliyet Tablosu

350 odaya sahip 20 kullanıcılı bir sistem için ihtiyaç olan donanım ürünleri

Ürün Tanımı – Yaklaşık Miktar – Yaklaşık Maliyet (Kdv Hariç)

 1. Terminal Bilgisayar Sistemi – 20 Adet – 8.000 USD
 2. Terminal Isletim Sistemi Lisansi – 20 Adet – 2.800 USD
 3. Terminaller Için 15KVA Güç Kaynagi – 1 Adet – 3.500 USD
 4. Gerekli Yazicilar – 8 Adet (Yaklasik) – 2.000 USD
TOPLAM : 16.300 USD

350 odaya sahip 20 kullanıcılı bir sistem için ihtiyaç olan DİA Otel Yazılımı Maliyeti

Ürün Tanımı – Kullanıcı Sayısı – Tutar (Kdv Hariç)

 1. DİA Otel Yönetim Sistemi – 20 Kullanıcı – 10.590 TL
 2. DİA Muhasebe Yönetim Sistemi – 20 Kullanıcı – 3.080 TL
 3. DİA Personel Yönetim Sistemi – 20 Kullanıcı – 3.080 TL
TOPLAM : 16.750 TL (~9.250 USD)
TOPLAM GENEL MALİYET : ~25.550 USD (Kdv Hariç)
FİYAT FARKI : 49.650 $ – 25.550 $ = 24.100 $

Erişim Kolaylığı

DİA, işletme veya işletmelerinize ait tüm gerekli bilgileri yanınızda taşıyabilmenizi sağlayan modern bir yazılımdır. Günümüz internet teknolojileri göz önünde bulundurularak ve internet altyapısı ile harika bir uyum içerisinde çalışan DİA, güvenilir ve hızlı bir programlamayla hazırlanmıştır.

Her gün değişen ve gelişen internet ortamında yazılımların çalıştırılması yüksek hızlı bağlantılarla mümkün olmaktadır. Fakat DİA standart internet bağlantısı ile çalışarak tüm işletmelerin kolayca yönetilebilmesine olanak tanır. Dünyanın neresinde olursanız olun, bilgisayar, mobil cihazlar veya endüstriyel el terminalleri sayesinde DİA sistemine bağlanıp, şirketinizi kolayca yönetebilirsiniz.

Online entegrasyon ile işletmeleriniz, şubeleriniz, depo ve merkez yönetimleriniz tek bir çatı altında toplanacaktır. Herhangi bir işletmede satış olduğunda, merkezden alınacak raporlara anında bu satış yansıyacaktır. Tüm şirket bilgi ve verileriniz tek noktada toplanacak, veri güvenliği, işletme birimlerinin güvenliği gibi zaman kaybı yaşatan olaylar tamamen ortadan kaldırılacaktır.

Mobil bağlantı sayesinde cep telefonunuz veya tabletinizle nerede olursanız olun DİA sistemine giriş yapıp, size gerekli olabilecek tüm bilgilere erişim sağlayacaksınız.

Değişme İlk Adım, DİA ile atılır.